top of page
Suche
  • AutorenbildCihan Saygın

Uluslararası Ünlü Ferhat Atik Stuttgart’da Seminer Verecek

Aktualisiert: 25. Mai 2022

Belgesel ve kitapları ile uluslararası ödüllü Ferhat Atik, yeni kitabı “Yeniden Sen” ve çağdaş tasavvuf seminerleri ile Avrupa turunu Baden-Württemberg'in başkenti Stuttgart’da başlatacak.


Cihan Saygın / Stuttgart

Aynı günde iki seminer verecek

22 Haziran’da “Tasavvuf’la Huzuru Yakalamak” ve “Tasavvuf’ta Rüya Analizleri” ile dünyevi yaşamının İslâm felsefesi ile kolaylaştırmanın yollarını gösterecek. Çağdaş bir dil ile tasavvufu kolay anlamamızı sağlayan Ferhat Atik ayrıca rüyaların psikolojik nedenlerini ve rüyalardaki sırları ele alacak. Stuttgart-West’de gerçekleşecek seminerler 90ar dakika sürecek ve günün sonunda 30 dakikalık bir meditasyon ile sona erecek. Seminer katılım sertifikalı olacak.


Tasavvuf nedir?

Tasavvuf ya da Sufizm, mânevî bir hayat tarzıdır. Yaşam felsefesidir ve hatta İslâm felsefesidir. Özellikleri Kitap ve Sünnet’e dayanır. İnsanın, Allah’la ve her şey ile ilişkisini, kalp temizliğini, nefis terbiyesini, güzel ahlâk gibi işlevlerini, sûfînin niteliklerini ve görevlerini belirten tarifler içerir. Bu tarifler modern çağda çok kullanılan yalnız tarihi 1400 yıl geriye dayanan kişisel gelişim eğitimleridir.


Ferhat Atik kimdir?

Ferhat Atik, Kıbrıs’ta doğan Türk yazar, senarist, yönetmen ve eğitmendir. Occupy filmmakers ve occupy writers aktivistidir. İlk lisans eğitimi sırasında Aziz Nesin'le çalışmıştır. Yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli gazete ve dergilerde kendisine birçok ödül de kazandıran, yedi bini aşan makalesi yayımlanmıştır. Devlet Radyo ve Televizyon Kurumu'nda televizyon ve radyo programları, yönetmenlik, yapımcılık ve sunuculuklarını üstlenmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında medya alanını kapsayan elliyi aşkın araştırma ve bilimsel makalesi yayımlanmıştır. Birçok sivil toplum örgütünde kurucu ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. 22 yıldır Yayın Yüksek Kurulu Koordinatörüdür. Yazara, 2018 Yılı Türkiye Altın Kalem Ödülü verilmiştir. 2019 yılında ise Londra’da basıma giren ve Karnac listesinde ikinciliğe kadar yükselen “Kendi Divanında Bir Psikanalist” kitabı, alanında İngiltere’nin en iyi kitabı seçilmiştir. Yazar, Dünya Biyografi Yazarları üyesidir. Ayrıca Ferhat Atik, Ocak 2020'de 9 ülkenin ortak kararı ve desteği ile; 21. Yüzyıl İnsanlık Formu Başkanı seçilmiştir.“Psychology of Migration” / “Göçmen Psikolojisi” adındaki belgeseli 2020 yılından itibaren uluslararası film festivallerde gösterimde olmak ile beraber birçok beğeni ve ödül kazanmıştır. En son Hamburg Film Festivali’nde olması ile 23 kez finale kalarak 17 kez birincilik ile beraber 20 ödül kazanmıştır.


Yazar, 30 yılı aşkın süre Şeyh Nazım Kıbrısi ile bağlantılı olarak Tasavvuf dersleri almış ve bu alanda dersler vermiş olup, aynı zamanda Hakan Mengüç başkanlığındaki Sufi Akademi sonrası Bülent Gardinaoğlu ile Nefes21 Akademi bünyesinde Tasavvuf eğitimi vermektedir.


22 Haziran’da başlayan turne Stuttgart sonrası 23 Haziran Nürnberg, 25 Haziran Stadtallendorf ve 28 Haziran Berlin’den sonra 1 Temmuz Londra’da devam edecek.

Seminer, tasavvuf terapisi ile kitaplar hakkında ön bilgi ve iletişim için Cihan Saygın +49-176-84078191 ile irtibata geçebilirsiniz.


Kilim Gazetesi11 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Kurtlar Sofrası

I can’t breathe!

Commenti


bottom of page