top of page

Portfolio

Hayat böyledir; karşına ummadık şanslar, şartlar ve tesadüfler çıkarır... Bir de bakmışsın ki, onları muhteşem bir şekilde değerlendirmişsin... Anılarıma dönüp baktığımda, birbirinden muhteşem işler çıktığını görüyorum. Niye yapıyorsun ki? Niye kendini yoruyorsun? Bundan çıkarın ne, diyorlar. Bazıları buna hırs diyor; ben ise aşk. Çünkü bir şeyi severek yaparsan, o iş iş değildir. Neticesi mucizedir! Almanya'daki dernek işlerinden, veya sosyal faaliyetlerden maddi çıkar elde edilmez, daha çok manevi değerler kazandığın vardır. Hatta maddi/manevi zarara uğrama ihtimali daha da büyüktür. Dernekler çıkar amacı gütmeyen, halka hizmet etmek için kurulmuş topluluklardır. Halka hizmet etmek Hakk'a hizmet etmektir! Hayatım su gibi akmış... 3 Şehir, 3 Türk Müziği Korosu, bir kaç dernek, bir kaç konser, bir kaç faaliyet derken çok güzel tecrübeler biriktirmişim yaşamımda. İşte hayat tamda bu demektir: anılar biriktirerek dolu dolu yaşamaktır. Her günü farklı yaşayarak, aynı işler yapmadan yeni deneyimler elde etmektir.

Bu sayfada hem korist, hem de organizasyonunda bulunduğum dernek ve kültür çalışmalarından haberler, videolar ve konserler yer alıyor.

Almanya'da Türk Kültürünü Yaşama ve Yaşatma örnekleridir. Ve daha nicesi YouTube ve sosyal medya kanallarında bulunur...

Sevgi ve saygılarımla,

Cihan Saygın

Kadın Hak nurudur, sevgili değil...

Sanki Yaratıcıdır, yaratılmış değil!

Mevlana Celaleddin Rumi

(şair, islam alimi, ilahiyatçı, sufi)

Unsere Mission
bottom of page